OGŁOSZENIA KOŚCIOŁA AKADEMICKIEGO I DA KUL

KOŚCIÓŁ AKADEMICKI KUL

Niedziela Miłosierdzia 23 IV 2017 r.

 

KAPLICA P.W. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ
(Żeński Dom Studencki, ul. Konstantynów 1 D)
Niedziela Dobrego Pasterza, 7 maj 2017 r.

 

► Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Odbywają się one w naszej kaplicy od wtorku do soboty pół godziny przed wieczorną Mszą świętą o godz. 19.30, w niedziele zaś o godz. 18.30 na zakończenie adoracji, która trwa od godz. 18.00. W poniedziałki natomiast nabożeństwo majowe odprawiamy przy figurze Matki Bożej, koło gmachu biotechnologii. W poniedziałki po Mszy św. (ok. godz. 20.35) gromadzimy się przy wejściu do akademika, procesyjnie udajemy się do figury, tam śpiewamy litanię loretańską, wracamy pod akademik i kończymy nabożeństwo Apelem Jasnogórskim.

► W odpowiedzi na potrzeby pastoralne w naszych domach zmieniamy formę i plan dyżurów duszpasterskich i konsultacji, a także rozszerzamy je o możliwość spotkania z małżeństwem psychologów państwem Martą i Piotrem Jakubczyk.

– Państwo Jakubczyk będą służyli swoją pomocą psychologiczną w każdy wtorek od godz. 17.00 do 19.00 oraz w czwartek w godzinach rannych od 8.00 do 10.00 w pokoju spotkań duszpasterskich nr 11 na parterze. Szczególnie polecamy ich pomoc osobom zranionym w swoich rodzinach i tym, które odczuwają potrzebę przepracowania trudności w celu zbudowania szczęśliwej rodziny.

– Ks. Łukasz i ks. Marek w ramach swoich dyżurów duszpasterskich dwa razy w miesiącu będą prowadzili spotkania dyskusyjne o wierze „i nie tylko”, które będą odbywać się w „Piwnicach pod Aniołami” w niedzielę po wieczornej Mszy świętej. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się już w przyszłą niedzielę, 14 maja – serdecznie zapraszamy! Prosimy Was o propozycje tematów, które chcielibyście podjąć w czasie naszych spotkań. Służy temu skrzynka pytań, która pojawiła się w naszej kaplicy.

– Oczywiście nadal funkcjonuje dotychczasowa forma spotkań indywidualnych. W poniedziałek od godz. 18.30 do 19.20 swój dyżur duszpasterski pełni ks. Łukasz w pokoju nr 11. Natomiast w środę od godz. 18.30 do 19.20 dyżur w Męskim Domu Studenckim w pokoju nr 2 będzie pełnił ks. Marek. Zawsze w sprawach pilnych możecie dzwonić na numer pogotowia duchowego: 4830.

►  Jutro odbędzie się kolejne spotkanie Ruchu Czystych Serc. Spotkanie zacznie się po nabożeństwie majowym, około godz. 21.00, w świetlicy. Ks. Marek z animatorami ruchu serdecznie zapraszają! Temat spotkania brzmi: „Jaka jest recepta na szczęśliwe małżeństwo?”.

►  Jutro obchodzimy w Kościele uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, patrona Polski; 13 maja natomiast przypada 100. rocznica objawień fatimskich i wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. W tych dniach szczególnie zachęcamy do udziału we Mszy świętej i nabożeństwie majowym.