DUSZPASTERZE

DUSZPASTERZE KOŚCIOŁA AKADEMICKIEGO – OJCOWIE JEZUICI


o. Mateusz Ignacik SJ

Urodziłem się w Słupsku. Zaraz po maturze wstąpiłem do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego w Gdyni. Po studiach filozoficznych w Krakowie odbywałem praktykę w Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego. Następnie studiowałem teologię, najpierw w Warszawie, a później w Paryżu. Po studiach pracowałem w Gdyni w nowicjacie i w duszpasterstwie powołań oraz w Szkole Kontaktu z Bogiem (rekolekcje ignacjańskie dla młodzieży). Interesuję się liturgią i teologią J. Ratzingera. Lubię spotkania z ludźmi, języki obce, siatkówkę, bieganie, muzykę i śpiew.

p. 91, tel.: 81 461 10 92
e-mail: mateusz.ignacik@jezuici.pl
o. Adam Juchnowicz SJ

Pochodzę z Białegostoku, gdzie przeszedłem szkołę podstawową i średnią. Następnie ukończyłem psychologię oraz pracowałem przez kilka lat jako asystent w KUL. Po obronie doktoratu wstąpiłem do Towarzystwa Jezusowego. Odbyłem nowicjat w Gdyni oraz studia w Krakowie, Bratysławie i Warszawie. Prowadziłem zajęcia z psychologii edukacyjnej i informatyki w Charles Lwanga College w Zambii. Pracowałem w kościele Świętego Ducha i Liceum Akademickim przy UMK w Toruniu oraz polonijnej Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Londynie. W sierpniu 2018 roku trafiłem do DA KUL. Bliskie są mi tematy łączące duchowość z psychologią. Jeden z takich tematów to wsparcie osób cierpiących na skrupulantyzm. Prowadzę także zajęcia w Instytucie Pedagogiki KUL. Lubię bezpośredni kontakt z ludźmi – szczególnie różnych narodów i kultur. W wolnych chwilach chodzę na siłownię.

p. 94  | e-mail: juchnowicz@kul.pl
o. Paweł Gołaszewski SJ

Pochodzę z Czyżewa na pograniczu Podlasia i Mazowsza. Szukam Boga wszędzie, gdzie jestem, i we wszystkim, co robię. Moje trzy światy to medycyna, sztuka i teologia. Po studiach na Wydziale Lekarskim w Białymstoku pracowałem w tamtejszym Szpitalu Klinicznym jako chirurg. Moją pasją jest odkrywanie genialności ukształtowania człowieka oraz przyrody. Bardzo lubię wypady rowerowe. Zanim zostałem jezuitą, mnóstwo czasu poświęcałem na muzykę wokalną w chórach oraz solo. Kocham twórczość Monteverdiego, Bacha i Mozarta. Przed przyjazdem do Lublina przez dwa lata mieszkałem w Paryżu. Studiowałem tam języki starożytne, Biblię i pisma Ojców Kościoła. Szczególnie fascynuje mnie język syriacki oraz poezjo-teologia św. Efrema Syryjczyka.

p. 92, tel.: 81 461 10 93
e-mail: pawelsj@kul.pl
o. Adam Szymański SJ

Urodziłem się i wychowałem w Kaliszu w Wielkopolsce. Po zakończeniu nauki w liceum wstąpiłem do Towarzystwa Jezusowego w Gdyni. Tam odbyłem dwuletni nowicjat. Następnie studiowałem filozofię w Krakowie. Później wróciłem pracować do Gdyni w ramach mojej praktyki duszpasterskiej na dwa lata do Duszpasterstwa Powołań oraz Szkoły Kontaktu z Bogiem (rekolekcje ignacjańskie dla młodzieży). Następnie studiowałem teologię w Warszawie i Rzymie. Prosto ze słonecznych Włoch przyleciałem do Lublina, gdzie w 2022 rozpocząłem pracę jako duszpasterz akademicki. Bardzo lubię podróże małe i duże. Ulubionym moim miejscem są polskie góry. Interesuję się również muzyką, śpiewem, poznawaniem ludzi, grami planszowymi oraz od niedawna gotowaniem.

e-mail: aszymanski@kul.pl