DUSZPASTERZE

DUSZPASTERZE KOŚCIOŁA AKADEMICKIEGO – OJCOWIE JEZUICI


 

o. Mateusz Ignacik SJ

Urodziłem się w Słupsku. Zaraz po maturze wstąpiłem do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego w Gdyni. Po studiach filozoficznych w Krakowie odbywałem praktykę w Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego. Następnie studiowałem teologię, najpierw w Warszawie, a później w Paryżu. Po studiach pracowałem w Gdyni w nowicjacie i w duszpasterstwie powołań oraz w Szkole Kontaktu z Bogiem (rekolekcje ignacjańskie dla młodzieży). Interesuję się liturgią i teologią J. Ratzingera. Lubię spotkania z ludźmi, języki obce, siatkówkę, bieganie, muzykę i śpiew.

p. 91, tel.: 81 461 10 92 | e-mail: mateusz.ignacik@jezuici.pl


 

o. Adam Juchnowicz SJ

Pochodzę z Białegostoku, gdzie przeszedłem szkołę podstawową i średnią. Następnie ukończyłem psychologię oraz pracowałem przez kilka lat jako asystent w KUL. Po wstąpieniu do zakonu, odbyłem nowicjat w Gdyni oraz studia w Krakowie, Bratysławie i Warszawie. Pracowałem w Charles Lwanga College w Zambii, w kościele Świętego Ducha i Liceum Akademickim w Toruniu oraz polonijnej Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Londynie. W sierpniu 2018 roku trafiłem do DA KUL. Bliskie są mi tematy łączące duchowość z psychologią. Lubię bezpośredni kontakt z ludźmi – szczególnie różnych narodów i kultur. W wolnych chwilach chodzę na siłownię, jeżdżę na rowerze lub pływam.

p. 94, tel.: (81) 461 10 94 | e-mail: adam.juchnowicz[malpa]jesuits.net


 

o. Paweł Gołaszewski SJ

Pochodzę z Czyżewa na pograniczu Podlasia i Mazowsza. Szukam Boga wszędzie, gdzie jestem, i we wszystkim, co robię. Moje trzy światy to medycyna, sztuka i teologia. Po studiach na Wydziale Lekarskim w Białymstoku pracowałem w tamtejszym Szpitalu Klinicznym jako chirurg. Moją pasją jest odkrywanie genialności ukształtowania człowieka oraz przyrody. Bardzo lubię wypady rowerowe. Zanim zostałem jezuitą, mnóstwo czasu poświęcałem na muzykę wokalną w chórach oraz solo. Kocham twórczość Monteverdiego, Bacha i Mozarta. Przed przyjazdem do Lublina przez dwa lata mieszkałem w Paryżu. Studiowałem tam języki starożytne, Biblię i pisma Ojców Kościoła. Szczególnie fascynuje mnie język syriacki oraz poezjo-teologia św. Efrema Syryjczyka.

p. 92, tel.: 81 461 10 93 | e-mail: pawelsj@kul.pl