Lektorzy

Zapraszamy na Eucharystię w każdy poniedziałek o godz. 19.00.
A po mszy św. spotkanie

 

Jeśli chcesz pogłębiać swoje życie duchowe, a przy tym  jesteś studentem jakiejkolwiek lubelskiej uczelni wyższej, byłeś ministrantem lub lektorem w swojej rodzinnej parafii albo chcesz nauczyć się służyć przy ołtarzu-przyłącz się do nas. Naszym najważniejszym zadaniem i zaszczytem jest pełnienie służby liturgicznej i czytanie Słowa Bożego w Kościele Akademickim KUL. Grupa lektorów czyni to od kilkudziesięciu lat.

Co tydzień w poniedziałki spotykamy się na wspólnej Eucharystii o godzinie 19.00 w Kościele Akademickim. Po tej Mszy Świętej odbywają się nasze spotkania (zazwyczaj sala AB), na których rozwijamy naszą relację z Bogiem. Spotkania przebiegają według następującego cyklu: spotkanie modlitewne,”jak być prawdziwym mężczyzną”, rozmowa na ważny temat, „męskie kino”.

Nie zapominamy o rozrywce i poznawaniu siebie nawzajem. Spotykamy się poza murami uczelni na różnych wypadach integracyjnych. W drugim semestrze planujemy również wspólny wyjazd w ciekawe miejsce. Czujemy się razem dobrze, ale bardzo potrzebujemy nowych członków grupy.

Aktywnie włączamy się w działalność całego Duszpasterstwa. Pomagamy w organizacji różnych przedsięwzięć. Jesteśmy obecni także na każdej zabawie duszpasterstwa, gdzie swoją obecnością bronimy honoru męskiej części naszej wspólnoty akademickiej. Nieoficjalne źródła donoszą, że jesteśmy obiektem westchnień żeńskiej części DA. Trzymamy też sztamę z Herbaciarnią.

Aby grupa mogła dobrze funkcjonować musi nią kierować dobry przewodnik. Naszym opiekunem jest o. Paweł Gołaszewski SJ. Jest w pełni oddany sprawom lektorów oraz czuwa nad naszą formacją duchową.

 

Czekamy na Ciebie w poniedziałki na Mszach Św. i na spotkaniach.


Serdecznie zapraszamy!