Strumienie Życia

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię” /Mt 11,28/

Serdecznie zapraszamy do wspólnoty Strumienie Życia działającej przy Duszpasterstwie Akademickim KUL. W semestrze wiosennym 2024 spotykamy się w czwartki o godz. 18.00 w sali GG-B (wejście przy zapleczu Lanczomanii) na cyklu, współorganizowanym z Kołem Naukowym Studentów Nauk o Rodzinie, poświęconym teologii ciała Jana Pawła II. O 19.00 jest możliwość uczestnictwa we Mszy świętej, po której następuje spotkanie modlitewne w małej grupie (również w GG-B).

Ta ostatnia część ma różną formę. Zwykle jest to dzielenie się Słowem Bożym, modlitwa uwielbienia, dziękczynienia ale także szczere powierzenia Jezusowi i Maryi wszelkich życiowych zranień i trudności. Niekiedy organizujemy programy, konferencje lub warsztaty na tematy związane z naszym charyzmatem. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, po wieczornej Mszy bierzemy udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele akademickim. Nie omijamy też okazji do integracji — takich jak wyjścia do kina, sport czy… wspólny posiłek.

Jesteśmy otwarci zarówno na studentów jak i wszystkich, którzy odczuwają potrzebę zbliżenia się do Boga, modlitwy, dzielenia się codziennymi radościami i wyzwaniami oraz wzajemnego wspierania się w drodze do życia pełnią: pełnią wolności i radości w Jezusie Chrystusie.

Członkowie wspólnoty najpierw przechodzą rekolekcje sami, a następnie, w miarę możliwości, pomagają w prowadzeniu programów formacyjnych takich jak: „Na początku”, „Uzdrowienie relacji w Chrystusie”, „Pod prąd” czy rekolekcje dla małżeństw. Terminy i miejsca najbliższych propozycji tego typu znajdziesz tutaj.

W okresie wakacji (lipiec-wrzesień) regularne spotkania są zawieszone. Organizujemy wtedy wyjazdy formacyjne i integracyjne.

Masz pytania? Potrzebujesz szczegółów? Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wydarzeniach przez listę mailową lub grupę WhatsApp?

Skontaktuj się z nami!: lublin@strumieniezycia.pl

Więcej informacji o Strumieniach Życia w Polsce i w innych krajach: strumieniezycia.pl