Ogłoszenia Kościoła Akademickiego i DA

Niedziela, 26 listopada 2023

► Zapraszamy na wspólną adorację z modlitwą uwielbienia, która odbędzie się w poniedziałek (27 listopada) o godz. 20.00 w naszym kościele.

Msza święta zbiorowa za zmarłych będzie sprawowana w środę (29 listopada) o godz. 19.00. Kartki z „wypominkami” można składać w zakrystii.

► Duszpasterstwo Rodzin naszej archidiecezji zaprasza na Konferencję z okazji 40-lecia Studium Życia Rodzinnego Archidiecezji Lubelskiej. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę (2 grudnia) o godz. 10.15Auli Caritas A.L. przy Al. Unii Lubelskiej 15. Wśród prelegentów są ks. prof. Jacek Goleń z KUL („Wierni świeccy w duszpasterstwie rodzin”), dr inż. Jacek Pulikowski („Lawina szczęścia w małżeństwie wg planu Bożego”) i p. Justyna Grabek-Kozera (świadectwo doradcy życia rodzinnego – „Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie (1 Tes 4, 3) – czy chcesz zostać świętym?”). Wstęp wolny.

► W przyszłą niedzielę (3 grudnia) podczas mszy o godz. 11.00 będzie śpiewał Chór Duszpasterstwa Akademickiego KUL. Serdecznie zapraszamy.

► Również w przyszłą niedzielę (3 grudnia) rozpoczniemy w naszym kościele Rekolekcje Adwentowe zatytułowane „Już tu jest. O znajdowaniu Boga w rzeczywistości i w drugim człowieku”. Poprowadzi je o. Mateusz Janyga, jezuita. Nauki będą głoszone w niedzielę na mszach o godz. 8.00, 11.00, 12.30, 17.00, 19.00 i 20.30, a od poniedziałku do środy o 6.30, 12.30 i 19.00.

► W najbliższy weekend w naszym duszpasterstwie odbędą się II Adwentowe Warsztaty Wokalno-Instrumentalne pt. „Mów do mego serca!”. Na ich zakończenie uczestnicy Warsztatów zaśpiewają i zagrają na mszy św. w niedzielę (3 grudnia) o godz. 12.30. Po mszy zapraszamy na krótki koncert pieśni adwentowych.

► Trwają zapisy na Studenckie Adwentowe Rekolekcje w Życiu Codziennym „Wcielony. O trosce Boga”. Przeznaczone są dla osób w wieku od 18 do 29 lat. Opierają się na metodzie modlitwy ignacjańskiej. Potrwają 3 tygodnie (4.12-23.12). Składają się na nie: codzienna medytacja, indywidualne towarzyszenie duchowe raz w tygodniu, konferencje oraz rozmowy w grupach. Liczba miejsc ograniczona. Więcej szczegółów na plakacie przed kościołem oraz naszym Facebooku (zapisy na rekolekcje pod linkiem: https://forms.gle/1PEcoCbywsCDup1u8).

► W dniach 27 grudnia 2023 r. – 2 stycznia 2024 r. odbędzie się wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Lublanie, organizowany przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. Koszt wyjazdu wynosi 580 zł i 80 EUR. Uczestnicy zostaną przyjęci przez mieszkańców regionu, będą mieli szansę poznać ich kulturę, a także podzielić się własną wiarą, jest to również szansa spotkania młodych z całego świata. W ramach wyjazdu zorganizowane jest również zwiedzanie Grazu i Wiednia. Zapisy trwają do 30  listopada. (Formularz zapisów: https://forms.gle/z2qzGq42uMH7irrb8)

► Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” organizuje uliczną zbiórkę darów w wielu miejscowościach naszej archidiecezji. Odbędzie się ona w sobotę 2 grudnia, w wigilię pierwszej niedzieli adwentu, w godz. 10.00-15.00. Wolontariusze pod znakiem uśmiechniętego słoneczka nie przyjmują pieniędzy, ale zbierają jedynie dary rzeczowe: żywność długoterminową, środki czystości, artykuły papiernicze, książki, zabawki, ciepłe ubrania i wszystko inne, co jest potrzebne dzieciom, rodzinom i osobom samotnym nie tylko z Polski, ale również i tym uciekającym przed wojną w Ukrainie. Akcja odbywa się pod patronatem Agaty Kornhauser-Dudy oraz abpa Stanisława Budzika. 

► Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy zgłaszać telefonicznie (tel. 797 907 780) lub na adresy mailowe duszpasterzy.

► Za ławkami są dostępne aktualne numery tygodników katolickich. Należność za prasę prosimy wrzucić do puszki. Ofiary zebrane do puszki będą przeznaczone na pomoc osobom bezdomnym organizowaną przez Caritas.