Duszpasterze

DUSZPASTERZE KOŚCIOŁA AKADEMICKIEGO – OJCOWIE JEZUICI

 

o. Rafał Sztejka, SJ

Urodziłem się nad Brdą, studiowałem nad Wisłą i Tybrem. Kilkanaście lat pracowałem w mediach. Papież Franciszek rozesłał mnie jako Misjonarza Miłosierdzia. Wróciłem po kilku latach nad Bystrzycę, aby służyć każdemu z Was. Proszę pamiętajcie o mnie w swoich modlitwach.

 

p.93, tel. 81 533 08 25 | e-mail: rafal.sztejka@gmail.com

 


o. Paweł Bucki, SJ

Urodziłem się w Warszawie i tam, po ukończeniu szkoły średniej, studiowałem astrofizykę, a następnie pracowałem w szkole. Po wstąpieniu do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego w Gdyni i dwóch latach studiów filozoficznych w Krakowie zostałem wysłany do Francji gdzie ukończyłem studia teologiczne. Przez cały okres studiów byłem zaangażowany w różne formy duszpasterstwa młodych. Święcenia prezbiteratu przyjąłem w 2015 roku.

p. 92, tel.: 81 461 10 92 | e-mail: pawel.bucki@jezuici.pl


 

o. Adam Juchnowicz, SJ

Pochodzę z Białegostoku, gdzie ukończyłem szkołę podstawową i średnią. Następnie studiowałem psychologię  oraz pracowałem przez kilka lat jako asystent w KUL. Po wstąpieniu do Zakonu, przeszedłem nowicjat w Gdyni oraz studia w Krakowie, Bratysławie i Warszawie. Pracowałem w Charles Lwanga College w Zambii, w Liceum Akademickim w Toruniu oraz polonijnej Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Londynie. W sierpniu 2018 roku trafiłem do DA KUL. Bliskie są mi tematy łączące duchowość z psychologią. Lubię budować mosty między ludźmi – szczególnie z różnych narodów. W wolnych chwilach chodzę na siłownię.

p. 87, tel (81) 461 10 87 | e-mail: xaj@tuta.io