Duszpasterze

o. Rafał

o. Rafał Sztejka, SJ

Urodziłem się nad Brdą, studiowałem nad Wisłą i Tybrem. Kilkanaście lat pracowałem w mediach. Papież Franciszek rozesłał mnie jako Misjonarza Miłosierdzia. Wróciłem po kilku latach nad Bystrzycę, aby służyć każdemu z Was. Proszę pamiętajcie o mnie w swoich modlitwach.

p.93, tel. 81 533 08 25 | e-mail: rafal.sztejka@gmail.com

o. Michał o. Michał Masłowski, SJ

Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie ukończyłem szkołę podstawową i średnią. Następnie studiowałem zaocznie w Poznaniu. Po studiach wstąpiłem do Zakonu Jezuitów i w 2011 roku w Warszawie przyjąłem święcenia kapłańskie. Pierwszym moim zajęciem po święceniach był nowicjat w Gdyni. Od roku 2014 jestem w DA KUL. Na co dzień staram się żyć Panem Bogiem i to pochłania najwięcej mojego czasu, poza tym w wolnej chwili lubię popływać lub poczytać dobrą książkę.

p. 87, tel (81) 461 10 87 | e-mail: xmichalsj@gmail.com

o. Paweł o. Paweł Bucki, SJ

Urodziłem się w Warszawie i tam, po ukończeniu szkoły średniej, studiowałem astrofizykę, a następnie pracowałem w szkole. Po wstąpieniu do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego w Gdyni i dwóch latach studiów filozoficznych w Krakowie zostałem wysłany do Francji gdzie ukończyłem studia teologiczne. Przez cały okres studiów byłem zaangażowany w różne formy duszpasterstwa młodych. Święcenia prezbiteratu przyjąłem w 2015 roku.

p. 92, tel.: 81 461 10 92 | e-mail: pawel.bucki@jezuici.pl

ks. Marek Szynkowski

Jestem kapłanem diecezji pelplińskiej wyświęconym w 2013 roku. Obecnie studiuję patrologię na KUL-u, będąc jednocześnie duszpasterzem akademickim w kampusie przy ul. Konstantynów (na tzw. Poczekajce). Interesuję się sportem, przede wszystkim polską ekstraklasą, zaś na polu teologii egzegezą Pisma Świętego. Towarzyszą mi słowa św. Pawła, które umieściłem na swoich obrazkach prymicyjnych: „Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost – Bóg” (1 Kor 3,7).

pokój 108, ul. Konstantynów 1D, tel. 81 445 48 30
e-mail: marekszynkowsk@wp.pl

ks. Łukasz Simiński

Pochodzę z Kamienia Krajeńskiego i jestem kapłanem diecezji pelplińskiej. Święcenia  prezbiteratu przyjąłem w 2010 roku. Posługiwałem jako wikariusz w dwóch parafiach, gdzie głównie zajmowałem się pracą duszpasterską z młodzieżą. Obecnie studiuję katechetykę na KUL-u, będąc jednocześnie duszpasterzem akademickim w kampusie przy ul. Konstantynów (na tzw. Poczekajce). Spora część mojego posługi kapłańskiej związana jest z pieszym pielgrzymowaniem na Jasną Górę. Interesuję się filmem oraz literaturą, a w czasie zimowym jeżdżę na nartach.

pokój 108, ul. Konstantynów 1D, tel. 81 445 48 30
e-mail: siminskilukas@gmail.com

ks. Jan Strzałka