Ogłoszenia Kościoła Akademickiego i DA KUL

OGŁOSZENIA

KOŚCIOŁA AKADEMICKIEGO

Niedziela, 25 czerwca 2017

► Do końca miesiąca czerwca (do piątku), codziennie o godz. 18.30 Nabożeństwo do Najświętszego  Serca Jezusa.  Zachęcamy do udziału.

 

►      W związku z końcem roku akademickiego informujemy, że do końca września zostają zawieszone msze św. w dni powszednie o godz. 12.30 i w niedziele o godz. 9.30 i 17.00.

 

► Za ławkami są do nabycia aktualne tygodniki.  Należność prosimy wrzucić do puszki.

 

► Ofiary na ubogich można składać do puszki wystawionej za ławkami.

 

► W przyszłą niedziele zbiórka na tacę będzie przeznaczona na remont naszego kościoła.

 

► Przypominamy, o XXXIX  Pieszej Pielgrzymce z Lublina na Jasną Górę, a w jej ramach o Akademickiej „9”. Osoby, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak zapraszamy, aby wsparły fundusz solidarnościowy: „Idę z Tobą”. Pielgrzym objęty takim wsparciem poniesie intencję ofiarodawcy na Jasną Górę.  Zainteresowani mogą zgłaszać swoją pomoc w Zakrystii. Zapraszamy na obóz studencki w Małym Cichym  (Tatry) od 1 do 11 września. Zapraszamy na rekolekcje ignacjańskie „Fundament” dla studentów w  Wytycznie, od 16 do 21 września. Zapisy u duszpasterzy.

KAPLICA P.W. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ
(Żeński Dom Studencki, ul. Konstantynów 1 D)
Niedziela Wniebowstąpienia, 28 maja 2017 r.

 

► Jutro, 29 maja, świętujemy odpust Patronki naszej kaplicy św. Urszuli Ledóchowskiej. Msza św. odpustowa z ucałowaniem relikwii pod przewodnictwem księdza rektora ds. studenckich prof. dr. hab. Andrzeja Kicińskiego rozpocznie się o godz. 19.00. Po liturgii nastąpi zabawa w plenerze. Serdecznie zachęcamy do duchowego przygotowania do odpustu i udziału w jutrzejszych uroczystościach, gdyż jest to szczególny czas wypraszania Bożych łask za wstawiennictwem św. Urszuli. Abyśmy wszyscy mogli uczcić naszą Patronkę, Ksiądz Rektor wyznaczył jutro od godz. 18.00 godziny rektorskie dla mieszkańców naszych Domów Studenckich. Natomiast, aby przygotować się duchowo do jutrzejszego odpustu zapraszamy dzisiaj od godz. 22.00 do 24.00 na wieczór modlitewnego czuwania i spowiedzi świętej w naszej kaplicy. W ramach wieczoru będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej z udziałem dwóch zaproszonych kapłanów. Wieczór rozpoczniemy o godz. 22.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i krótkim rachunkiem sumienia. W czasie adoracji z oprawą świetlną, śpiewem i oczywiście tak bardzo nam potrzebną ciszą zachęcamy do modlitwy i spowiedzi.

► Z uwagi na dzisiejszą wieczorną adorację nie będzie niedzielnej adoracji o godz. 18.00. Na nabożeństwo majowe wraz z nowenną do św. Urszuli Ledóchowskiej zapraszamy na godz. 19.30. Z racji Mszy św. odpustowej nie będzie jutro o godz. 7.00 rannej Mszy św. z udziałem sióstr urszulanek.

► Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Dzisiaj, a także we wtorek i w środę, nabożeństwo majowe o godz. 19.30. Jutro zachęcamy do indywidualnego odmówienia litanii loretańskiej przed Mszą św. odpustową o godz. 19.00. W czwartek, wraz z nadejściem czerwca, rozpoczynamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie się ono odbywało w dni powszednie o godz. 19.30, w niedziele zaś o godz. 18.30.

► W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej będzie miało następujący przebieg:

– o g. 19.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej;

– o g. 19.30 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej;

– o g. 20.00 Msza św. w intencjach powierzonych wstawiennictwu św. Urszuli w nowennie.

Bardzo prosimy o składanie Waszych intencji na nowennę w puszce na stoliku przy wejściu do kaplicy do czwartku wieczorem, tak, aby umożliwić osobom czytającym odpowiednie przygotowanie się. Nie zapominajmy o pierwszych piątkach miesiąca.

 

 

► Najbliższa niedziela to Niedziela Zesłania Ducha Świętego. W sobotę w przeddzień zesłania Ducha Świętego o godz. 21.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne, które zakończy tradycyjna Msza święta o północy z Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W tę sobotę nie będzie Mszy świętej o godz. 20.00. Nabożeństwo czerwcowe odbędzie się o godz. 21.00 na początku naszego czuwania w przeddzień Pięćdziesiątnicy.

► W tym tygodniu nastąpiła zmiana terminów konsultacji psychologicznych państwa Marty i Piotra Jakubczyk. Małżeństwo psychologów będzie służyło swoją pomocą w środę i w czwartek od godz. 15.00 do 17.00 w pokoju spotkań duszpasterskich nr 11 na parterze.

Zawsze w sprawach pilnych możecie dzwonić na numer „pogotowia duchowego”: 48 30.

► Kalendarz liturgiczny: jutro oczywiście nasza uroczystość św. Urszuli Ledóchowskiej, a w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

MAGIS 2017

 


Rozpoczęły się zapisy na MAGIS Central Europe 2017, czyli międzynarodowe spotkanie młodych z jezuickich duszpasterstw, które odbędzie się w dniach 14-23 lipca 2017 roku! MAGIS to spotkanie młodych (18-30 lat) z całej Europy zainteresowanych duchowością ignacjańską. Jest to okazja do przeżycia przygody na trzech płaszczyznach: indywidualnego rozwoju, relacji z ludźmi i dialogu międzykulturowego.

Spotkanie składa się z dwóch części: eksperymentów ignacjańskich (14-20.07) w różnych rejonach Czech, Austrii, Węgier, Kosowa, Polski, Słowacji i Słoweni oraz wspólnego spotkania podsumowującego w Pradze (20-23.07)

Więcej informacji o tym czym jest MAGIS znajdziecie na stronie: https://www.magis2017.org/

Zapisy do 15.05 u o. Pawła Buckiego osobiście lub mailowo: pawel.bucki[at]jezuici.pl. Koszt 120 euro + dojazd.

Serdecznie zapraszamy do udziału!