WAKACJE 2021

ZAPRASZAMY NA INICJATYWY WAKACYJNE W NASZYM DA:

Magis 2020/21 (informacje poniżej)

Obóz studencki w Tatrach (informacje poniżej)

MAGIS To międzynarodowe doświadczenie, w którym każdego roku bierze udział tysiące młodych ludzi, odbędzie się w tym roku w dniach 7-15 sierpnia i jest organizowane przez węgierskich jezuitów. Wszyscy mamy nadzieję, że COVID nam nie przeszkodzi.

Głównym tematem MAGIS 2021 jest nawrócenie św. Ignacego: „W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo”. W roku 2021 mija 500 lat od nawrócenia Założyciela Towarzystwa Jezusowego, od przemiany rycerza broniącego Pampeluny w pokornego pielgrzyma, towarzysza Jezusa.

Wydarzenie MAGIS jest również inspirowane 52. Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym w Budapeszcie na Węgrzech, a także pierwszą z Uniwersalnych Preferencji Apostolskich Towarzystwa Jezusowego: Wskazać drogę do Boga!

Program przeznaczony jest dla mężczyzn i kobiet w wieku 18-35, oparty jest na duchowości ignacjańskiej i składa się z dwóch części: ignacjańskich eksperymentów i uroczystości zamykającej. Celem MAGIS jest umocnienie młodych ludzi w duchowym rozwoju (jest przy tym oczywiście mnóstwo zabawy). Podczas eksperymentów uczestnicy uczą się pracy zespołowej i mają okazję do nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni z ludźmi z wielu różnych krajów.

Eksperymenty (7-13 sierpnia) odbędą się na Węgrzech i Słowacji. Każdy weźmie udział w jednym z 12 eksperymentów, które można z grubsza podzielić na następujące kategorie: pielgrzymka, duchowość, służba, sztuka, kultura i ekologia. Podczas uroczystości zamykającej (13-15 sierpnia) w Miszkolcu na Węgrzech uczestnicy wszystkich eksperymentów będą wspólnie świętowali ŻYCIE – naszego Żywego Boga.

Zainteresowani proszeni są o założenie swojego konta na stronie planowanego wydarzenia lub uaktualnienie konta, które już posiadają. Już można się rejestrować:

Zarejestruj się na MAGIS EUROPE 7-15 sierpnia 2021

Organizatorzy proszą także, aby chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu podali kontakt do osoby zakonnej, która mogłaby potwierdzić, że MAGIS jest odpowiednim dla nich programem.

Uczestnicy MAGIS, po zarejestrowaniu się na stronie internetowej, otrzymają powiadomienie o zakwalifikowaniu do programu. Zgłaszając się na MAGIS można wybrać te eksperymenty, w których zgłaszający się chce wziąć udział, a także poprosić o wsparcie finansowe.


Zapraszamy na wspaniały, wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju obóz studencki w Tatrach!
Przed nami mnóstwo szklaków, wejść, zejść, uśmiechów, zabaw, planszówek, wspólnych Eucharystii i duuuużo odpoczynku!
TERMIN: 1-8 września
CENA: 550 (obejmuje noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie) za dojazd na miejsce, dojazdy na trasy, czy wejście do TPN płacimy we własnym zakresie
KONTAKT: malecicheoboz@gmail.com
Paulina 692-801-201
Zapisy do 15 sierpnia, lub do wyczerpania miejsc!
Zapraszamy obecnych i przyszłych studentów na najlepszy obóz w górach! 🙂

Miejsce zakwaterowania: Elżbieta and Stanisław Pawlikowscy Małe Ciche 52, 34-531 Murzasichle numer: +48-18 2084 142

Link do zapisów