Piesza Pielgrzymka

Akademicka „Dziewiątka” jest grupą namiotową która skupia środowiska akademickie Lublina, absolwentów ale także sympatyków duchowości ignacjańskiej. Grupa funkcjonuje od początku istnienia Pielgrzymki Lubelskiej. To co ją wyróżnia, to między innymi charakter grupy namiotowej, postać bł. Piotra Jerzego Frassatiego, ale przede wszystkim duchowość ignacjańska:  codzienne medytacja, ignacjański rachunek sumienia, konferencje i dużo radości.

Zapraszamy do pielgrzymowania z „Dziewiątką”

Daty

Początek 3 sierpnia: Msza św. na placu przed archikatedrą o godzinie 8.30, po Mszy świętej wyjście grup (ok. godz. 10:00).

Koniec 14 sierpnia: Wejście na Jasną Górę, wspólna Msza św. ok. godz. 13.00.

Tradycyjnie w przeddzień wyjścia (2 sierpnia) o godz. 19.00 spotykamy się na Mszy Świętej w kościele akademickim KUL

Zapisy

Do 25 lipca u Duszpasterzy akademickich KUL, w następnych dniach przed Katedrą Lubelską od 10:00 do 17:00.

Koszty

W ubiegłym roku koszt wpisowego dla każdego pielgrzyma wynosi 75 zł. Opłata uwzględnia m.in. transport bagaży i pojazdy służbowe Pielgrzymki, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, baterii do nagłośnienia, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory, koszt dokumentacji Pielgrzymki oraz ubezpieczenie NW. W przypadku trudności można się skontaktować z duszpasterzem – pieniądze lub ich brak nie mogą być przeszkodą uniemożliwiającą pielgrzymowanie!

Niepełnoletni, minimum wiekowe

Osoby poniżej 18 roku życia MUSZĄ mieć pisemną zgodę rodziców na udział w pielgrzymce wraz ze wskazaniem pełnoletniej osoby (tej samej płci) biorącej za nią odpowiedzialność w czasie drogi. Minimum wiekowe dla grupy wynosi 15 lat.

Wstrzemięźliwość

Podczas pielgrzymki nie spożywamy alkoholu, lodów, nie palimy papierosów. Wynika to ze względów bezpieczeństwa i charakteru pielgrzymki.

Ubiór

Ubiór ma być skromny i wygodny. Spodnie i spódnice (sukienki) winny sięgać co najmniej kolan, koszulki koniecznie z rękawkami (słońce!), i koniecznie coś do włożenia na głowę (słońce!!!). Nie zabieramy ubrań zbyt krótkich ani obcisłych (na przykład legginsy). Należy za to zabrać dwie pary sprawdzonych butów i grube skarpetki. Warto zabezpieczyć się na każdą pogodę: deszcz, upał, chłód wieczorów i poranków.

 

Inne rzeczy do zabrania

Warto zabrać swoją miskę do mycia na noclegach (podpisaną markerem), nóż do przygotowywania posiłku, koniecznie własne leki i tegoroczną koszulkę grupy otrzymaną przy zapisach. Posiadający instrumenty muzyczne np. gitarę, tamburyn, flet, bębenek, organki, proszeni są o zabranie ich ze sobą na pielgrzymkę. Zachęcamy też do robienia zdjęć i video.

Noclegi

Każdy brat i siostra musi mieć zapewnione miejsce w namiocie. Śpiwór i karimata lub coś w zamian są konieczne. Nie ma koedukacji na noclegach (dla swobody zajęć higienicznych i wielu innych, nie mniej praktycznych względów).

Bagaż podręczny

Nosimy przy sobie mały plecak, a w nim kubek, niezbędnik, ew. naczynie z napojem, okrycie przeciwdeszczowe, śpiewnik, różaniec, drobne środki medyczne, może coś do siedzenia na postoju i co kto lubi, byle nie za dużo do dźwigania.

W Pielgrzmce może wziąć udział ten, kto akceptuje ideę Pielgrzymki, przyjmuje religijno-pokutny charakter pielgrzymowania oraz zobowiązuje się przestrzegać regulaminu 40 Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.