Rekolekcje Ignacjańskie – Fundament

W naszym Duszpasterstwie organizowane są cyklicznie wyjazdowe rekolekcje ignacjańskie. Skierowane są do studentów a prowadzone przez naszych Ojców Jezuitów. 

W roku akademickim 2019/2020 przewidywane są:
Fundament (10-15 luty 2020)

ZAPISY DROGĄ ELEKTRONICZNĄ -> LINK

Jeśli chcecie doświadczyć, czym są rekolekcje w milczeniu, pobyć z Bogiem w ciszy, poznać duchowość ignacjańską i nauczyć się medytować Słowo Boże, to już dziś zarezerwujcie sobie czas. 

Zapisy do 30 stycznia 2020 (lub do wyczerpania miejsc) u duszpasterzy akademickich wraz zaliczką w wysokości 50 zł.

    1. Fundament Ćwiczeń Duchowych rozpoczyna się w poniedziałek 10 lutego 2020 o godzinie 18.00 a kończy w niedzielę 15 lutego 2020 około godziny 13.00. W poniedziałek od godziny 16.00 będzie można się zakwaterować.
  • Ważnym elementem rekolekcji jest odseparowanie się od bieżących spraw. Stąd rekolekcje są w milczeniu.
    1. Ważne, aby być gotowym na mieszkanie z osobami, których się nie zna, na wyłączenie telefonu komórkowego i wszelkiego rodzaju niepotrzebnego kontaktu tak, aby dobrze przeżyć czas rekolekcji. Prosimy nie zabierać ze sobą żadnych książek religijnych (poza Pismem świętym) ani materiałów do nauki.
    2. W czasie rekolekcji każdego dnia są przewidziane: Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu, 3-4 medytacje; jedna lub dwie konferencje; rozmowa z osobą towarzyszącą o tym, jak przeżywa się czas rekolekcji, oraz spacer.
    3. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu pojednania przed przyjazdem na rekolekcje. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać ze spowiedzi w czasie rekolekcji, to proszony jest o indywidualny kontakt z jednym z księży, gdyż nie będzie oddzielnego czasu na sakrament pojednania.
  • Koszt rekolekcji to 250 zł. Prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 50 zł przy zapisach przed przyjazdem. Reszta będzie pobierana po przyjeździe.

Co ze sobą zabrać na rekolekcje:
– Pismo święte Starego i Nowego Testamentu;
– notatnik i coś do pisania – przydatny będzie w twardej oprawie lub warto wziąć twardą teczkę, podkładkę;
– przydatny może być budzik;
– obuwie na zmianę do chodzenia po domu, ubranie dostosowane do warunków atmosferycznych, pamiętając, że zwykle człowiek, nie poruszając się zbyt dużo, może odczuwać chłód, czyli potrzebne mogą być ciepłe rzeczy;
– jeśli bierze się jakieś leki, to również zapas leków na czas rekolekcji.