Rekolekcje Ignacjańskie

W naszym Duszpasterstwie organizowane są cyklicznie wyjazdowe rekolekcje ignacjańskie. Skierowane są do studentów a prowadzone przez naszych Ojców Jezuitów. 

W roku akademickim 2018/2019 przewidywane są:
Fundament (12-17 luty 2019)
I tydzień rekolekcji ignacjańskich (kwiecień/maj)

Jeśli chcecie zobaczyć czym są rekolekcje w milczeniu, pobyć z Bogiem w ciszy czy poznać duchowość ignacjańską i nauczyć się medytować Słowo Boże, to już dziś zarezerwujcie sobie czas. 

Zapisy do 5 lutego 2019 (lub do wyczerpania miejsc) u duszpasterzy akademickich wraz zaliczką w wysokości 50 zł.

  1. Fundament Ćwiczeń Duchowych rozpoczyna się we wtorek 12 lutego o godzinie 18.00 a kończy w niedzielę 17 lutego około godziny 13.00. We wtorek od godziny 16.00 będzie można się zakwaterować.
  2. Ważnym elementem rekolekcji jest odseparowanie się od bieżących spraw. Stąd rekolekcje są w milczeniu.
  3. Ważne, aby być gotowym na mieszkanie z osobami, których się nie zna, na wyłączenie telefonu komórkowego i wszelkiego rodzaju niepotrzebnego kontaktu tak, aby dobrze przeżyć czas rekolekcji. Prosimy by nie zabierać ze sobą żadnych książek religijnych (poza Pismem św.), ani materiałów do nauki.
  4. W czasie rekolekcji każdego dnia jest przewidziana: Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu, 3-4 medytacje; jedna lub dwie konferencje; rozmowa z osobą towarzyszącą o tym, jak przeżywa się czas rekolekcji oraz spacer.
  5. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu pojednania przed przyjazdem na rekolekcje. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać ze spowiedzi w czasie rekolekcji to proszony jest o indywidualny kontakt z jednym z księży, gdyż nie będzie oddzielnego czasu na sakrament pojednania.
  6. Koszt rekolekcji to 250 zł. Prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 50 zł przy zapisach przed przyjazdem. Reszta będzie pobierana po przyjeździe.

Co ze sobą zabrać na rekolekcje:
– Pismo św. Starego i Nowego Testamentu;
– notatnik i coś do pisania – przydatny będzie w twardej oprawie lub warto wziąć twardą teczkę, podkładkę;
– przydatny może być budzik;
– obuwie na zmianę do chodzenia po domu, ubranie dostosowane do warunków atmosferycznych pamiętając, że zwykle człowiek nie poruszając się zbyt dużo może odczuwać chłód, czyli potrzebne mogę być ciepłe rzeczy;
– jeśli bierze się jakieś leki to również zapas leków na czas rekolekcji.

Zapraszamy do przeczytania świadectw z poprzednich rekolekcji.