Ogłoszenia Kościoła Akademickiego i DA KUL

Kościół Akademicki KUL

IV Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2017 r.

► Jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 18.15.

► W poniedziałek o godz. 18.15 Medytacja Ignacjańska, którą  poprowadzi Wspólnota Życia Chrześcijańskiego. Zapraszamy.

► W najbliższy wtorek, 28 marca, w ramach cyklu „Duchowość Kobiety i Mężczyzny” odbędzie się spotkanie z p. Pawłem Królikowskim, aktorem filmowym i serialowym, pt: „Trudny wybór”. Zapraszamy serdecznie.

► W środę o godz. 18.15 Różaniec z bł. Piotrem Jerzym. Intencje do różańca można składać do skrzynki przy obrazie błogosławionego.

► W piątek o godz. 18.00 spod  naszego kościoła wyruszy Akademicka Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej w Kościele odbędzie się czuwanie z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

Rekolekcje Wielkopostne w naszym Kościele, odbędą się w piątym tygodniu Wielkiego Postu, w dniach od  3 do 6 kwietnia. Poprowadzi je o. Janusz Chwast, dominikanin.

► Dzisiaj przed kościołem  „Towarzystwo Przyjaciół KUL”  prowadzi zbiórkę do puszek.

► Pieniądze składane  dzisiaj, do puszki wystawionej za ławkami,  zostaną przekazana na pomoc ubogim.

► Za ławkami są dostępne aktualne numery tygodników katolickich oraz miesięczników „Posłaniec Serca Jezusowego” i „L’Osservatorw Romano”. Należność prosimy wrzucić do puszki.

► Zapraszamy na wyjazd na Magis 2017 od 14 do 23 lipca.  Jest to spotkanie studentów z duszpasterstw akademickich prowadzonych przez jezuitów. Rozpocznie się w Pradze i będzie się odbywać w siedmiu krajach centralnej i wschodniej Europy. Więcej informacji na plakacie.

 

► Z radością informujemy, że 3 lipca rozpocznie się remont naszego kościoła. Prace przewidziane są na około 3 miesiące. Planowane jest między innymi: odnowienie wnętrza, wymiana okien, instalacji elektrycznej i oświetlenia. Remont obejmie też zakrystię i organy. Bardzo prosimy w wparcie finansowe tej inwestycji. Taca w następną niedzielę zostanie przeznaczona na ten Cel.


    Kaplica p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej
    IV Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2017 r.

 

► Dzisiaj o godz. 20.00 Msza święta z przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy św. w Piwnicach Pod Aniołami obędzie się spotkanie z poczęstunkiem, w czasie którego zostanie zaprezentowana Mozaika Życia.

► W poniedziałek Msza święta w bloku A, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. Przypominamy, że w związku z tym nie ma Mszy świętej w bloku D.

► Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W każdą niedzielę o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie o godz. 19.20. „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. Tematem tegorocznych kazań pasyjnych jest 7 grzechów głównych.

► W tym tygodniu nie będzie Drogi Krzyżowej w naszej kaplicy, gdyż uczestniczymy w Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Wszyscy chętni mogą na nabożeństwo udać się wspólnie pieszo z ks. Markiem – wyjście o godz. 16.30 lub trolejbusem z ks. Łukaszem – wyjście o godz. 17.15. Droga krzyżowa rozpocznie się o godz. 18.00 przy Kościele Akademickim.

► We wtorek od godz. 18.30 do 19.20 trwa dyżur duszpasterski ks. Łukasza. W sprawach pilnych można dzwonić na numer wewnętrzny: 4830. Dyżury odbywają się na parterze w pokoju nr 11. Także we wtorek spotkanie wspólnoty Wieczernik, a po Mszy święte Adoracja.

► Już w najbliższą sobotę w naszym akademiku odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia. Temat dnia skupienia brzmi: Czy warto być dobrym? Poprowadzi go ks. Łukasz Simiński wraz z zespołem muzycznym Przyjaciele. Program znajduje się na plakatach, a także na ulotkach. W celach organizacyjnych – prosimy o zapisywanie się w recepcji. Zachęcamy do uczestnictwa, a także do zapraszania znajomych studentów i przyjaciół.